Brýle jako modní doplněk

26. 04. 2008 | † 14. 01. 2009 | kód autora: 7n4
Jaké brýle právě letí?
Obdélníkové brýle jsou dnes velmi trendy, ale pozor, nehodí se pro každý tvar obličeje. Uvědomte si, že někdy může i starší model, který sice není právě in, vypadat na vás lépe. Než brýle podle poslední módy, které vám vůbec nesluší.

Brýle a móda
Při výběru brýlí je dobré si uvědomit, jaký styl nejčastěji nosíte. Není dobré, když výběr vašich nových brýlí je v odlišných barvách, než je váš obvyklý styl. Pokavaď nosíte ráda výrazné barvy, vybírejte raději neutrální barvu obrouček. Jinak by se vám mohlo stát, že vaše brýle s oblečením nebudou ve vzájemné harmonii. Jestliže máte ráda spíše neutrální styl oblečení, nebojte se naopak vybrat výraznější styl brýlí. Oživí vás a budete vypadat výrazněji.

Móda versus vaše osobnost
Nikdy si nevybírejte brýle, v kterých se sama necítíte dobře. I když vám všichni tvrdí jak vám sluší, časem by pro vás znamenali spíše obtíž, než každodenní potřebný doplněk. Pokud si nejste jistá, jaký tvar sluší právě vám. V optice vám poradí odborníci, kteří znají pravidla pro výběr podle tvaru vašeho obličeje. Mnoho lidí nenapadne, že i úsměv může prozradit, tyto brýle nejsou to pravé.

Při úsměvu se totiž obličej mění a brýle vám musí sedět a slušet, i když změníte výraz – například by se neměly dotýkat tváří. I obyčejné brýle můžete oživit například řetízkem nebo ozdobnou šňůrkou. I tyto doplňky jsou dnes snadno k dostání v optice. Však můžete si i z obyčejné šňůrky vytvořit svůj vlastní originál. Například, když obtočíte obyčejnou šňůrku saténovou stuhou nebo šňůrkou ,na které jsou navlečené korálky, budete rázem velmi originální a in.

Brýle jsou dnes velmi módní a i když nemáte zrovna dioptrie, můžete si pořídit brýle bez dioptrií, které vám poslouží jen jako módní doplněk. Tak toho využijte a pořiďte si také jedny.

Zobrazit další články tohoto autora

Další články z rubriky moda-kosmetika

Související články

Copyright © 2008-2018 Hups.cz. Všechna práva vyhrazena.